Najlepsze filmy na Amazon Prime dla kobiet

Poniżej znajduje się lista filmów, które mogą Cię zainteresować:

 1. „Little Women” (2019) – adaptacja klasycznej powieści Louisy May Alcott, opowiadająca historię czterech sióstr w czasach wojny domowej w Stanach Zjednoczonych.
 2. „The Big Sick” (2017) – romantyczna komedia oparta na prawdziwej historii, która opowiada o nietypowym romansie i różnicach kulturowych.
 3. „Hidden Figures” (2016) – opowieść oparta na faktach o trzech afroamerykańskich matematyczkach pracujących dla NASA w czasach ruchu praw obywatelskich.
 4. „Lady Bird” (2017) – coming-of-age film, który śledzi życie młodej dziewczyny w trakcie ostatniego roku szkoły średniej.
 5. „The Marvelous Mrs. Maisel” (2017-2021) – choć to serial telewizyjny, warto wspomnieć o tej komedii, która opowiada historię młodej kobiety, która staje się stand-upową komiką w latach 50. XX wieku.
 6. „Arrival” (2016) – science fiction opowiadające o tajemniczych obcych stawiających ludzkość w obliczu wyzwania.
 7. „Bridesmaids” (2011) – komedia o grupie przyjaciółek, które przygotowują się do ślubu jednej z nich.
 8. „Big Little Lies” (2017-2019) – choć to również serial telewizyjny, warto wspomnieć o tym dramacie, który skupia się na życiu grupy bogatych kobiet w kalifornijskim miasteczku.
 9. „Mamma Mia!” (2008) – film muzyczny oparty na piosenkach zespołu ABBA, w którym główna bohaterka próbuje odnaleźć swojego prawdziwego ojca przed swoim ślubem.
 10. „Room” (2015) – poruszający dramat, który opowiada historię matki i jej syna, którzy są uwięzieni w jednym pomieszczeniu.

Oto kolejne 10 propozycji filmów na Amazon Prime Video, które mogą zainteresować kobiety:

 1. „The Farewell” (2019) – komedia-dramat opowiadająca historię młodej kobiety, która powraca do Chin, aby odwiedzić swoją schorowaną babcię.
 2. „La La Land” (2016) – musical romantyczny, który śledzi historię miłości pomiędzy aktorką a jazzowym muzykiem w Los Angeles.
 3. „The Handmaiden” (2016) – erotyczny thriller oparty na powieści Sarah Waters, który przenosi widza do Korei pod okupacją japońską.
 4. „The Help” (2011) – dramat społeczny, który przedstawia opowieść o afroamerykańskich służących pracujących w domach białych rodzin w latach 60. XX wieku.
 5. „Pride & Prejudice” (2005) – romantyczny kostiumowy film oparty na klasycznej powieści Jane Austen, który śledzi historię miłości Elizabeth Bennet i Mr. Darcy’ego.
 6. „Carol” (2015) – melodramat osadzony w latach 50., który opowiada historię zakazanej miłości pomiędzy dwiema kobietami.
 7. „Marriage Story” (2019) – film opowiadający o rozwodzie pary aktorskiej i ich walki o opiekę nad dzieckiem.
 8. „Frances Ha” (2012) – komedia-dramat o młodej kobiecie, która stara się odnaleźć swoje miejsce w życiu i karierze.
 9. „Sense and Sensibility” (1995) – romantyczny kostiumowy film oparty na powieści Jane Austen, który opowiada historię sióstr Dashwood i ich romansów.
 10. „Amélie” (2001) – romantyczna komedia z Francji, która śledzi historię Amélie Poulain, młodej kelnerki, która próbuje wpływać na życie innych ludzi.

Pamiętaj, że gust filmowy jest subiektywny, więc warto sprawdzić opisy, recenzje i zwiastuny, aby wybrać filmy, które najbardziej Cię interesują. Przeglądaj ofertę filmów na platformie Amazon Prime Video, aby znaleźć więcej propozycji dla siebie.

Inne wrzutki